„Nikotin víc bere, než dává“

Mgr. Veronika Slámová

• Mgr. Veronika Slámová

„Nikotin víc bere, než dává“, tak se jmenovala kreativní kampaň pro děti, kterou u příležitosti Světového dne bez tabáku 31. 5. 2023 vyhlásil Státní zdravotní ústav.

Cílem kampaně bylo, aby se žáci se zamysleli nad tím, co je to nikotin, jak se získává, v jakých výrobcích se nachází a na jaké oblasti (průmysl, zemědělství, zdraví, ekologie) má negativní vliv. Úkolem žáků bylo kreativně zpracovat výtvarné dílo nebo video na téma „Proč neužívat nikotinové výrobky“, přičemž se soutěžilo ve 3 kategoriích: individuální výtvarné dílo, skupinové výtvarné dílo a krátké video (do 2 minut). Daným tématem se žáci zabývají vždy v 7. ročníku v rámci výuky výchovy ke zdraví. Do této kampaně se zapojili 7. a 8. ročníky z naší školy a zkusili jak individuální, tak i skupinou kategorii.

7.A – Matějková N., Urbánková A., Nováková A. – skupinové dílo

7.B – Sigmundová B. – individuální dílo

8.A – Kaňok M., Sumková M., Hanelová A. - skupinové dílo

8.B – Mazal J. - individuální dílo

Celkem se zapojilo 74 škol z celé republiky. Sice naše výtvory nevyhrály, ale i tak se žákům velice povedly. Posuďte sami.